mgl_header.png

Przedstawiciel

Symulator

SYMULATOR i PROJEKTOWANIE EKRANÓW

Symulator Ultra XL

MGL Avionics udostępnia do pobrania w pełni funkcjonalny symulator przyrządu, który pozwala przetestować na komputerze wszystkie funkcje EFIS'a. Pozwala on również zmienić ustawienia (np. dopuszczalne zakresy parametrów).

Jak skorzystać?

Należy pobrać Utra Horizon XL screen designer and simulator i zainstalować (wymagany system Windows). Po uruchomieniu programu przyrząd można włączyć poprzez pozycje menu Simulate -> Switch Ultra Horizon XL on.

Symulacja czujników

Symulator umożliwia wyświetlenie konkretnych wskazań przyrządów. W tym celu należy "podłączyć" symulator do czujników. W dalszych pozycjach menu Simulate można suwakami ustalić wartości wszystkich parametrów. Wszystkie zmiany są automatycznie uwzględniane we wskazaniach przyrządów.

Ustawianie parametrów pracy

Wszystkie parametry pracy EFIS'a ustawia się w symulatorze w identyczny sposób jak w prawdziwym przyrządzie, poprzez przyciski z obu stron ekranu.

Projektowanie ekranów

ultraxlmoveProgram pozwala samodzielnie zaprojektować wygląd obu ekranów. Służy do tego opcja menu Designer, która otwiera dodatkowe okno umożliwiające włączanie i wyłączanie wybranych wskaźników na poszczególnych ekranach oraz ich przesuwanie w wybrane miejsca.

Po zakończeniu, wszystkie ustawienia można przenieść do rzeczywistego przyrządu, za pośrednictwem kabla PC to airtalk. Pozwala on również na pobranie ustawień i wyglądu ekranów z rzeczywistego przyrządu do symulatora.

Istnieje również możliwość odczytu i zapisu istniejących projektów na dysku komputera i przenoszenia ich np. do innego ULTRA. Można stworzyć swoją spersonalizowaną bibliotekę projektów i ustawień!